lazarowicz.m@gmail.com
Blog > Komentarze do wpisu
MNIEJSZE ZLO/ MNIEJSZE DOBRO

Chopin-Gott" alt="" />

Czy Karel Gott jest wobec Fryderyka Chopina mniejszym dobrem?

A mucha wobec czlowieka? Mniejszym zlem?

I znow: to nie jest tylko moj kraj. Co wiecej- to nie jest tylko moj swiat.

Ale muzyka calkiem moja.

Dzis nokturny; za konsoleta Peter Schmalfuss.

http://wyborcza.pl/1,76842,7533267,Chopin__piekna_brzydota.html

Pisac o muzyce jak p.Wierzbicki nie potrafie.Moge sie tylko z otwarta paszcza na wyrazy z jego textu gapic.Nie wszystko moje.Moja Beatuszka.

 

m@B   

 

środa, 17 lutego 2010, neospasmin
Komentarze
Gość: Wściekłe Karczochy, *.acn.waw.pl
2010/02/20 09:22:51
Tekst w Gazwyborze ładny (z naciskiem na "ładny") jak Karel Gott czy jak Chopin, jak muzyka Gotta czy Chopina, ładny dla profana, wyznawcy czy zawodowca, ładny jak tesseract dla rolnika czy przestrzenie Calabiego-Yau dla fizyka-kubisty ? O co chodzi ?
Jak czytam takie rzeczy o rzeczach, o których nie mam pojęcia, to narasta we wmnie podejrzliwość i frustracja albowiem albo obcuję z uczonym bałwanem albo sublimacja przekazu jest na nioeosiągalnym dla mnie poziomie.

Obrazek, generalnie obrazki - chyba będę tu co Sobota / Niedziela. Zestawienia są często tak nieoczekiwane, a właściwie tak obok moich, że warto.

Tekst pod obrazkiem - odpowiedzi na pytania jeśli nimi były: pytanie 1: tak i nie 2: tak i nie 3: tak i nie. Jeśli to nie były pytania - precz z relatywizmem, kazuistyką i postmodernizmem !

Zdania twierdzące - czy znaczenia "mój" ,"moja" w odniesieniu do kraju i świata, z jednej i muzyki tudzież Beatuszki, z drugiej są tożsame czy przeciwstawne czy tez do sie nijak mają ?

miłego dnia
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/02/20 10:27:13
Pogubilem sie, nonsorry.

m@B